Objawy - cisnienie-tetnicze

Ciśnienie tętnicze

objawy.org.pl

Forum

Ciśnienie tętnicze skacząco-wariujące... (Licho )
Dziewczyny, w chwili obecnej szukam innej lekarki rodzinnej, bo do tej, którą mam teraz jakoś nie mam zaufania... Tyle że lekarz rodzinny musi być w jakiejś rozsądnej okolicy, żebym w przypadku grypy czy przeziębienia nie musiała jechać trzech godzin na drugą stronę miasta... Ale zanim znajdę, to muszę podjąć pewne decyzje i potrzebuję opinii osób, które mają jakieś pojęcie... Na przykład, czy brać te leki obniżające ciśnienie... Całe życie miałam ciśnienie zbyt niskie (100/60), albo "żelazne" (w okresie kiedy trenowałam - 120/80). Potem ciśnienie mi się trochę podniosło. "Wesoło" się zrobiło we wrześniu. Do lekarki trafiłam przypadkiem, z czym innym - a zmobilizowało mnie to, ze się źle czułam... Ciśnienie... 160/100... Następnego dnia - 150/100 (lekarka już się szykowała do zapisania proszków) Kolejnego - 105/60... Lekarkę zatkało, kazała obserwować... Zrobili mi ekg, wynik w normie (czemu mnie to nie dziwi) Krew, mocz - w normie (oprócz - tradycyjnie - OB ) No to zaczęłam obserwować to ciśnienie... (ręcznym, nadgarstkowym, sprawdzonym w gabinecie, że podawał wynik mniej więcej ten sam co wychodził pielęgniarce) 136/91 137/95 140/90 129/95 130/91 142/97 122/86 120/79 127/82 146/104 133/92 139/90 123/83 143/91 134/97 132/95 108/63 107/68 121/75 i tak dalej... Dodatkowo w tak zwanym międzyczasie miałam robione testy alergiczne skórne. Testy zostały przerwane, gdyż w trakcie "walnęło" mi ciśnienie. Drobiazg: 200/120... ciśnienie mi ciągle "jeździ" najczęściej jest 130-140/90-95 ale pojawia się też i wyższe przedwczoraj, u lekarki było 160/100... Lekarka powiedziała, że zapisuje mi proszki... Na pytanie: a co będzie jak mi ciśnienie "nagle spadnie" (w sensie samo) do 105/60 i zostanie dodatkowo obniżone lekami - nie odpowiedziała. Powiedziała, że muszę brać... Mojego brata też z poradni alergicznej (ten sam efekt testów) też odesłali do lekarki rodzinnej. No ale on mieszka gdzie indziej i ma inną... Tamta mu zapisała (poza ekg, badaniami krwi itd) dodatkowo rtg klatki i dała skierowanie do kardiologa... Plus leki... Ale brat nie ma takich spadków ciśnienia jak ja. Ma po prostu podwyższone. Mam wątpliwości co do zachowania mojej rodzinnej. Ale teraz muszę podjąć decyzję: brać czy nie brać (do momentu zmiany lekarki). Zapisała mi jakiś Lofnal (o ile dobrze przeczytałam jej bazgroły) Przy czym przepisywała nazwę tego leku... z długopisu trzymanego przed nosem... :masakra: I pewnie nie zastanawiałabym się nad tym tak długo (całe dwa dni) gdyby nie "przypadek". Czyli fakt, że w aptece (baaaaaaardzo dobrze zaopatrzonej) - tego leku nie mieli. I od dwóch dni próbują mi go sciągnąć. I ciągle hurtownia przysyła im coś innego... Nie wierzę w przypadki...
(więcej...)

1
Ból i drętwienie kończyn przy niskim ciśnieniu tętniczym (Marlena)
Jak dla mnie to są objawy lekkiej hipochondrii. Oczywiście jeżeli faktycznie odczuwasz jakiś ból to weź leki przeciwbólowe,, pyralginę czy też jakiś apap lub idź do lekarza. Moim zdaniem jesteś trochę przemęczona i ciało nie nadąża. Z tego powodu możesz odczuwać bóle. może podświadomie szwankuje Ci tez psychika.
(więcej...)

6
wysokie ciśnienie w ciąży (Marlena)
/hej, do tej pory miałam niskie ciśnienie, a w ciąży zaczęło się dziwnie podnosić, wczoraj na wizycie miałam 137/90 jest to dla mnie duże z uwagi, że zawsze miała 90/60. Zaczęłam się też dziwnie czuć, jakoś mi ciepło i często boli minie głowa. Na razie nie dostałam leków, ale muszę zacząć to obserwować. Kto miał podobny problem?
(więcej...)

1
objawy wysokiego ciśnienia (Danata)
Powiedzcie jakie objawy można zaobserwować przy wysokim ciśnieniu? Pytam bo nie mam ciśnieniomierza, a obawiam się że grozi mi nadciśnienie
(więcej...)

1
niskie DIA (zbyszek)
Moje ciśnienie tętnicze to 120/60, 114/56, 128/49, tętno 46-67. Mam kondycję, mogę chodzić na 20km spacery bez zadyszki. Jeden problem to ciągle jestem ospały bez ikry. Zawsze miłem wzorowe ciśnienie. Mam 60 lat. Martwić się czy nie. Wyniki krwi wszystkie w normie.
(więcej...)

1

Dodaj nowy temat:

Tytuł:
Autor:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co jest większe, słoń czy księżyc

Pozostałe tematy: